1 Aralık 2016 Perşembe

Ford Fiesta


Ford beklenen tanıtımı yaptı ve B segmentinde yer alan hatchback modeli Fiesta'nın yeni nesil örneklerinin üzerindeki perdeyi kaldırdı. Özellikle iç mekanı modernleşen otomobilde farklı teknolojiler de kullanılmış.

Büyüme trendine uyan Fiesta artık 4 metrenin üzerinde boya sahip. Genişlikteki artış 12 mm olurken aks mesafesi de 4 mm uzamış. Farklı donanım seçenekleriyle ön panjur ve tamponları değişik görünüme kavuşan Fiesta genel olarak biraz daha yuvarlak hatlara sahip.


Büyük kardeş Focus'a benzeyen burun kısmında küçülen farlar dikkat çeken otomobilin Active ve Titanium paketlerinde dikey, ST ve Vignale paketlerindeyse yatay yerleşime sahip sis farları bulunuyor. Jant çapları 18 inçe kadar çıkarken yan görünümde güncel modelle neredeyse aynı görünüm yakalanmış. Arka bölümü daha sade bir tasarıma sahip olan yeni nesil Fiesta'nın stopları yatay.


İç mekan sınıf atlayan Fiesta'nın gösterge pnaeli, büyük kardeşlerinde olduğu gibi büyük bir renkli ekrana ev sahipliği yaparken Peugeot modellerini hatırlatan orta konsolun üzerinde yer alan dokunmatik ekran üç farklı boyutta alınabiliyor. Küçük hatchback donanımında mesafe takip radarı, çapraz trafik uyarısı, acil fren yardımcısı, otomatik park yardımcısı ve otomatik uzun farlar gibi yardımcı sistemler sunuyor.

Sonunda büyük boy açılabilir panoramik cam tavana kavuşan Fiesta'nın üst düzey ses sistemi artık Bang&Olufsen imzalı. Sistem 675 Watt çıkış gücüne, 10 hoparlöre ve bir subwoofer'a sahip.


Motor seçeneklerinin çoğu tanıdık olan otomobilde görev yapan 1 litre hacimli benzinli motor turbo beslemeye sahip. 100, 125 ve 140 beygir güç üretebilen seçeneklere sahip ünitenin yanında 1.1 litre hacimli, atmosferik emişli bir ünite de kullanılıyor. Bu motorun 70 ve 85 beygir güç üretebilen iki seçeneği sunuluyor. 1.5 litre hacimli turbo Diesel motorunu da koruyan Fiesta bu ünitede 85 ve 120 beygir güç çıkışı sunuyor.

1 yorum:

  1. bende güncel makyajlı versiyonu var. iç tasarımı çok iyi olmuş bence bu yeni neslin ama dış tasarımındaki agresif bakışlar yerini alık alık bakan balığa benzeyen bişeye bırakmış. çok kötü değil, çok iyi de değil meh! zaten nasılsa ötv sağolsun bu saatten sonra araç falan alınmaz. yerli otomobil için zemin mi hazırlıyorlar diyecem o da yok piyasada. insanın tüm hevesini kaçırıyorlar hayata dair.

    YanıtlayınSil