11 Temmuz 2013 Perşembe

BMW Concept Active Tourer Outdoor


Mercedes B Serisi'ne rakip geliştirmekte olan BMW, geçtiğimiz yıl tanıttığı Active Tourer konseptini biraz daha geliştirerek sergiliyor.

Dış tasarımı ve boyutları bir önceki konseptle aynı olan aracın gövde rengiyse özel bir tutuncu. 20 inç çaplı jantlara sahip olan otomobilin yan aynalarında son dönemde BMW markasının konseptlerinde kullandığı tasarım anlayışı fark edilebiliyor.


İç mekanına geçildiğinde ön panelde büyük yenilikler sunmadığı görülen Outdoor konseptinin orta konsolunda yer alan ekranın boyu küçülürken kalabalık görünmeyen kontrol panelleri ve havadar yaşam alanı korunmuş.

Otomobilin arka koltuklarının bulunduğu alana çift bisiklet taşıyıcısı entegre eden BMW bagaj bölümünün altında deri kaplı kapaklara sahip ek bölmelere yer vermiş.


Kaputu altında yer alan hibrit ünitede de bir değişiklik bulunmayan konseptin 1.5 litre hacimli benzinli motoru, elektrik motoruyla eşleşip 190 beygir karma güç üretebiliyor. Sadece elektrik enerjisiyle 30 km yol yapabilen otomobilin ortalama tüketim değeriyse 2.5 litre/100 km olarak açıklanıyor.

1 yorum:

  1. eski toprak bmw fanlarının hepsi bu modelden (darbeden) sonra nesilleri tükenip, yok olacaklar.

    YanıtlaSil