7 Mart 2016 Pazartesi

Spyker C8 Preliator


Bu yıl Cenevre'de dirilişini kutlayan firmalardan birisi de Spyker oldu. Hollanda merkezli üretici uçuk tasarımına kaldığı yerden devam ederken performansta geliştirmeler yapmayı ihmal etmemiş.

Ana hatlarını C8 Aileron ile paylaşan otomobilde LED aydınlatma grubu kullanıma geçerken ön panjurun iç deseni yenilenmiş. Hem difüzör hem de yan eteklerde yer alan aerodinamik parçalara deflektörler eklenirken bagaj kapağı üzerinde yer alan hava çıkışları sadeleştirilmiş. 19 inç çaplı jantlar gözden kaçmazken yanda bulunan hava girişleri artık yuvarlak değil.


Tavanında motor için havalandırma yarığı açılan otomobilin arka bölümü B6 Venator konseptine göndermeler yapıyor. Dört yuvarlak stop ve boydan boya uzanan 3. stop lambası geceleri dikkat çekerken ovalleştirilen egzoz çıkışları ve elden geçirilen difüzör değişiklikleri tamamlıyor.

İç mekanında da değişiklikler görülen otomobilde üç kollu direksiyon simidi aynen korunurken göstergeler düz zemin üzerine alınmış. Matlaşan alüminyum kaplamalarla birlikte orta konsolda yer alan şalter ve göstergelerin yerleri de değişmiş. Artık dokunmatik bir ekrana sahip olmayan aracın yere sabitlenmiş metal pedalları ve sıradışı vites koluysa korunan detaylar arasında kalmış.


1.390 kg ağırlığa sahip olan otomobilin 4.2 litre hacimli v8 motoru kompresör besleme sayesinde 525 beygir güç, 600 Nm tork üretebiliyor. 0'dan 100 km/s sürate 3.7 saniyede ulaşabilen otomobilin maksimum süratiyse 322 km/s.

6 ileri vitesli manuel veya otomatik şanzımanlarla alınabilen otomobilden 50 adet üretilmesi planlanmakta. Başlangıç fiyatıysa vergiler hariç 324.900 Euro.

1 yorum:

  1. O R8 direksiyon simidiyle 10 tane satabilirse şükretsin...

    YanıtlayınSil