22 Nisan 2014 Salı

MINI Paceman


Malum, şu sıralar gezegenin iki farklı ucunda iki büyük otomobil fuarı var. Hem New York hem de Pekin'e yetişmeye çalışan üreticilerden olan MINI her iki organizasyonunda da birer yenilik tanıttı. A.B.D.'de makyajlı Countryman modellerini sergileyen İngiliz üretici Çin'de de bu aracın üç kapılı versiyonunun yeni halini tanıttı.

Beş kapılı kardeşinde bile çok dikkat çekmeyen yenilikler bulunan otomobilin üç kapılı versiyonunda değişiklikler daha da az. Cooper S donanımlı otomobillerin ön panjurunda ek logolar görülebilirken yeni gövde renkleri ve jant seçenekleri de donanıma eklenmiş. Aracın bir diğer yeniliği de ön çamurluk arkasında bulunan süsleme, far ve stop çerçeveleri gibi parçaların siyaha boyanmasını sağlayan paket.


İç mekanda da ana hatlar değişmezken önceden aksesuar olarak sunulan bazı donanımlar standart donanıma eklenmiş. Arka koltuklar arasına yeni bir çift bardaklık tasarlanırken ön koltuklar arasında yer alan kol dayanağı da yenilenmiş.

Kaputu altında yer alan motorların tamamı Euro 6 egzoz normlarına uygun olan otomobilin yakıt tüketim değerleri de aşağıya çekilirken Cooper S modelinde görev yapan 1.6 litre hacimli motorun gücü 190 beygire yükseltilmiş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder