27 Temmuz 2017 Perşembe

Opel Corsa S


ADAM S'in gördüğü ilgiden memnun olan Opel, bu aracın biraz daha büyük hali olan Corsa S'i tanıttı. OPC ile diğer versiyonlar arasında bir yere demirleyen otomobil göründüğü kadar da sportif.

Dışarıdan bakıldığında ön tampon altında yer alan splitter, geniş yan etekler, 17 inç çaplı jantlar, kromjalı egzoz çıkışı, siyah renkli yan aynalar, spoiler ve arka tampon etekleri gibi parçalara sahip olduğu görülen otomobil üç veya beş kapılı olarak alınabiliyor.


İç mekanı diğer Corsa modellerinden çok farklı olmasa da kırmızı renkli kontrast süsler, metal pedal seti, alt kısmı düzleştirilmiş direksiyon simidi ve sabit kafalıklara sahip Recaro koltuklar donanıma eklenmiş.

Kaput altında görev yapan turbo beslemeye sahip, 1.4 litre hacimli motoru 150 beygir güç, 220 Nm tork üretebilen Corsa S, 6 ileri vitesli manuel şanzımanıyla 0'dan 100 km/s sürate 8.9 saniyede ulaşabilirken maksimum sürati 207 km/s olarak açıklanıyor.

2 yorum:

  1. 0-100 ü sanki az gibi b sınıfı için. Eski platform kullandigindan midir onur bey? Yeni platformda daha hafif yeni nesil emp2 falan kullanacaklar mi?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Corsa'nın platformu eskimedi o kadar henüz ama Peugeot ürünlerini kullanmaya başlarlar tabi yeni modellerde. Hızlanma değeri asıl şanzıman yüzünden böyle bence.

      Sil