22 Şubat 2017 Çarşamba

Hyundai i30 Wagon


Hyundai'nin yeni model tanıtımı Cenevre otomobil fuarında devam edecek. Güney Kore merkezli üretici, geçtiğimiz yıl yenilediği i30 modelinin station wagon kasa seçeneğini bu organizasyonda sergileyecek.

B sütununa kadar hatchback kardeşiyle aynı olan aracın yan cam çizgisi şık bir şekilde D sütununa kadar alçalırken bagaj kapağı camı çok daha yatık bir açıya sahip. Stoplar otomobilin yanına doğru uzarken bagaj kapağı, arka kısmı siyah renkli olarak bırakılan alçak tamponun üzerine kadar indirilmiş.


İç mekanda da hatchback kardeşinden farklı bir yapı sunmayan otomobilin 1.795 mm'lik genişliği ve 2.650 mm'lik aks mesafesi değişmese de boy 245 mm artmış. Bu sayede bagaj hacmi 602 litreye kadar ulaşırken arka koltuk sırtlıklarının yatırılmasıyla bu hacim 1.650 litreye ulaşabiliyor.

Kaputu altında bir sürpriz bulunmayan araçta kullanılan turbo beslemeli olanları 1 ve 1.4 litre hacim, 120 ve 140 beygir güç sunarken 1.6 litre hacimli turbo Diesel ünitenin 95, 110 ve 136 beygir güç üretebilen üç seçeneği mevcut. Bu üniteler güçlerini 6 ileri vitesli manuel veya 7 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik şanzımanla ön aksa iletecek.

4 yorum:

 1. D sütunu şutink bireykimsi olmuş. Güzel.

  YanıtlayınSil
 2. onur bey hyundai bunun active versiyonunu yapmayı planlıyor mu volvo cross country serisi gibi? bir bilginiz var mı? bunun active versiyonunu yapsa beklediğim şey ama hep premiumlar giriyor o işe nedense.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öyle bir planları yok henüz ama 2018 yılında fastback seçenek gelecek 4 kapılı coupe tarzı.

   Sil
  2. İyi fikir aslında bir octavia scout gibin birşey.

   Sil