23 Ekim 2016 Pazar

Hyundai i10 Lansmanı


Geçtiğimiz ay makyajlandığı duyurulan minik Hyundai modeli i10'un lansmanı, Hyundai Assan'ın İzmit fabrikasında yaptığı törenle yapıldı. Araçların tanıtıldığı organizasyon sonrasında i10'ları İstanbul'a götürme görevi de basın mensuplarındaydı.

Fabrika turunun ardından yapılan tanıtımda ile defa inceleme şansı bulduğumuz makyajlı i10, teknik anlamda önceki araçla aynı. Bunun yanında yeni yüzüyle kolayca tanınabilen otomobilin LED gündüz farları yeniden şekillendirilen ön panjurun üst köşelerine alınmış. Eskiden sadece 1.2 litre hacimli motorla birlikte alınabilen LED gündüz farları artık bütün araçlarda standart donanımda.


Yeni ön tamponun alt köşelerinde küçültülen sis farları dikkat çekerken Elantra'ya göndermeler yapan bu bölümde fonksiyonel hava girişleri görev yapıyor. Yan bölümde bir yenilik sunmayan otomobilin arka bölümünde, kenarları koyulaştırılmış stoplar, orta bölümü siyah plastikle sunulan yeni tampon ve yuvarlak sis farları dikkat çekiyor.


İç mekanda çift renk sunmaya devam eden otomobilde bu renklerin arasına kırmızı da eklenmiş. Önceden Go! paketinde sunulan elektrikli sunroof makyajlı modellerde de alınabilirken direksiyon simidinin deri kaplanması lüks hissini artırmış. Güvenlik donanımına ön çarpışma uyarısı, şeritte kalma uyarısı ve 6 hava yastığı eklenen araçta statik viraj farları, Apple CarPlay, Android Auto ve dokunmatik ekrana sahip navigasyon da bulunuyor. Arka park sensörleri de donanıma eklenirken bu fonksiyonun düğmesi el freni kolunun yanına yerleştirilmiş.


Motor ve şanzıman seçeneklerinde bir değişiklik bulunmayan i10'un İzmit-İstanbul arasında sürme şansı bulduğum modeli 1.2 litre hacimli benzinli motor ve 4 ileri vitesli otomatik şanzımana sahipti. Bu aracın makyaj öncesi seçeneklerinin testine buradan ulaşabilirsiniz.

Fiyatları 40.000 TL'nin hemen altından başlayıp 55.800 TL'ye kadar ulaşan makyajlı i10'da 7 yıl/80.000 km garanti de alınabiliyor.

2 yorum:

  1. Hala 4 ileri otomatik varsa yazık olmuş.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bence de. Şuna 1 litre turbo ve 7 ileri DCT'yi koysalar belki fiyatı artacak ama 106 GTI geri dönmüş olur resmen.

      Sil