14 Ekim 2016 Cuma

Honda CR-V


Honda'nın başarılı SUV modellerinden CR-V yenilendi. İlk olarak Kuzey Amerika pazarında satışa sunulacak olan seçenekleri tanıtılan araç yeni nesil Civic'te olduğu gibi birçok elektronik yardımcıya ve yeni bir motora kavuşmuş.

İlk bakışta makyajlanmış gibi duran ön bölümde farklı tasarıma sahip LED farlar kullanılırken geniş ön panjur ve A sütununa doğru yukarıya doğru açı alan kaput güçlü görünümü pekiştirmiş. Segmentte yer alan diğer araçlar gibi tamponlar, kapılar ve çamurlukların alt bölümü siyah plastikle korunurken ilk etapta sunulan jantlar 17 ve 18 inç çaplı olacak.


Çamurluklarda biraz daha şişkin bir görünüm elde edilirken D sütununun tasarımı neredeyse hiç değişmemiş. Daha büyük bir spoiler kullanılan arka bölümde yer alan LED stoplar bagaj kapağı camının yanından inerek bir yandan çamurluklara diğer yandan bagaj kapağına doğru uzamış. Daha aşağıya alınan sis farlarının altında şık görünümlü çift egzoz çıkışı fark ediliyor.


İç mekanda daha küçük göbeğe sahip direksiyon simidi, dijital gösterge paneli, yatay yerleşime sahip orta havalandırma ızgaraları, geniş dokunmatik ekran ve orta konsola entegre edilen vites kolu dikkat çekerken arka koltuk diz mesafesinde 5 cm'lik artış var. İç mekanda kullanılan malzemelerin kalitesi artırılırken donanımda adaptif cruise control, şeritten çıkma ikazı, acil durum freni, şeritte kalma yardımcısı ve yaya tanıma sistemi bulunuyor.


Kaputu altında 2.4 litre hacimli, benzinli motorunu yanında Civic'te de görev yapan, turbo beslemeye sahip, 1.5 litre hacimli motor da bulunacak olan 5. nesil CR-V'de bu üniteler sürekli değişken oranlı otomatik şanzımanla (CVT) eşleştirilmiş. Küçük hacimli motorun gücü 190 beygire yükseltilirken tork 243  Nm olarak açıklanıyor. Araçlar önden çekişli olsalar da dört tekerlekten çekiş sistemi opsiyonel olarak sunuluyor.

7 yorum:

 1. 150 bin tl başlangıç fiyatı nokta .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru ama her arabanın fiyatı uçuk. Yağlı kazık gibi vergiler + çılgın kur yarasın.

   Sil
  2. Tasarım fazla degişmemiş ama yerinde değişiklikler olmuş. Eski tasarimini begenmememe ragmen bunu cok begendim.

   Sil
 2. Crv 1.6 dizel 9 ileri otm Versiyonu olmayacak mı?'

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olacak. Tanıtım Amerika'da yapıldığı için haliyle benzinliler var sadece.

   Sil
  2. ����

   Sil
 3. ön tampon altı ve arka tampon kısmının ticari araçlar gibi düz inmesi bence iyi olmamış geri kalan kısımlar güzel

  YanıtlaSil