22 Ocak 2019 Salı

Renault Twingo


Renault'nun 2014 yılında yeni nesline kavuşan minik modeli Twingo sonunda makyajlandı. Otomobilin görünüm ve donanımında yapılan değişiklikler kaputu altına da az da olsa yansımış.

Twingo'nun makyajla birlikte sadeleşmiş olduğu söylenebilir. Ön bölümde hafifçe makyajlanan farlar, altlarındaki ek aydınlatma grubunu kaybederken panjur de daha şık görünüyor. Yenilenen ön tampona hava girişleri eklenirken farklı gövde renkleri, jant ve grafik seçenekleri de sunuluyor.


Arka kısımda difüzör benzeri parçayı kaybeden ve daha sade görünen tamponda kromajlı çıtalar bulunurken bagaj kapağı yerine de geçen camda, sileceğin altına bir tutamak eklenmiş.

İç mekanda da farklı renk seçeneklerine kavuşan otomobilde güncellenmiş bilgi-eğlence sistemi, bütün donanım seviyelerinde sunulan kapaklı torpido gözü, yeni bir vites kolu, bir çift USB girişi ve genel olarak yenilenmiş bir orta konsol bulunuyor. Ayrıca arka koltukların arkasında yer alan şapkalık da güçlendirilmiş.


Kaput altında 1 litre hacimli, atmosferik emişli benzinli motorun 65 ve 75 beygir güç üretebilen iki seçeneği bulunuyor. 5 ileri vitesli manuel şanzıman standart donanımda. Ünitenin turbo beslemeye sahip seçeneğiyse 93 beygir güç, 135 nm tork üretebiliyor. Manuel şanzımanın yanında 6 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik şanzıman da sunuluyor. Twingo GT ise henüz kesinleşmiş değil.

2 yorum:

 1. Neden turkiyeye gelmiyor diye soruldugunda renault mais genel muduru "bizim cliomuz var" gibi abuk bir cevap vermisti. Cevap mı simdi bu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fransa'da da var Clio. Daha çok satıyor hatta :)

   Şaka bir yana Twingo gelse büyük ihtimalle Clio fiyatına olacağı için büyük bir başarı gösteremeyecek. Gösterirse de Clio satışlarını kesme riski var. O nedenle getirilmedi ama bence de gelmeliydi. Çok başarılı bir şehir otomobili.

   Sil