29 Kasım 2013 Cuma

Suzuki A:Wind


Şu sıralar bollukta olan konsept araçların arasına yeni bir katılım da Tayland uluslararası otomobil fuarından geldi. Japon üretici Suzuki yakında seri üretim modellerini sergileyeceği küçük hatchback modelin konseptini burada sergiledi.

3.600 mm boya, 1.600 mm genişliğe ve 1.540 mm yüksekliğe sahip olan otomobilin aks mesafesi 2.425 mm. 16 inç çaplıjantlarla donatılan konseptin ön panjurunda yer alan çift çubuk farların içerisine kadar uzarken LED gündüz farları şu sıralar Kore merkezli üreticilerin kullandığı görsel efektleri sağlamış.


Jantları şık bir görünüme sahip olan otomobilin yan görünümü oldukça sadeyken arkaya geçildiğinde görülebilen siyah renkli spoiler, LED stoplar ve şık tampon sportif bir duruş sergiliyor.


İç mekanı büyük kardeş Swift'ten çok farklı durmayan konseptin ön paneli ve koltuklarında gövde rengiyle uyumlu kaplamalar kullanılırken üç kollu direksiyon simidi şık bir görünüme sahip. Orta konsolunun büyük kısmı dokunmatik bir ekrandan oluşan aracın vites kolu da ergonomik şekilde direksiyon simidine yakın yerleştirilmiş.

Kaputu altında 1 litre hacimli benzinli bir motor taşıyan A:Wind konseptinde sürekli değişken oranlı otomatik şanzıman (CVT) gücü ön tekerleklere aktarıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder