18 Kasım 2017 Cumartesi

Chevrolet Corvette ZR1


Chevrolet'den de beklenen haber sonunda geldi. Uzun zamandır yollarda testleri süren en güçlü Corvette modeli ZR1 artık bizlerle. Yeni nesil araçta güç artarken aerodinamik değişikliklerle yol tutuş da iyileştirilmiş.

Yeni bir ön tampona kavuşan otomobilin geniş hava girişleri daha agresif bir görünüm sunarken deflektörlere sahip karbon fiber splitter sportif görünüyor. Yıldız biçimli jantlarla hava giriş ve çıkışlarının etrafını kaplayan karbon fiber çerçeveler de ZR1 logoları gibi bu araca özel.


Arka bölümde dört egzoz çıkışını koruduğu görülebilen otomobilde iki farklı spoiler opsiyonu bulunuyor ki tanıtım sırasında paylaşılan görsellerde, açısı manuel olarak ayarlanabilen büyük seçenek görülebiliyor. Ayrıca U şeklinde olan kaputun ortasındaki çıkıntının, motorun karbon fiber üst kapağı olduğunu belirteyim.

İç mekanı diğer kardeşlerininkinden çok farklı olmayan araçta daha bol Alcantara döşeme ve karbon fiber süslemeler kullanılırken kontrast renkler, trim, emniyet kemerleri ve dikiş ipliklerinde görülebiliyor. Bu arada ZR1 modeli de yerinden sökülebilen tavan panellerine sahip.


Kaputu altında, kompresör beslemeye sahip, 6.2 litre hacimli bir v8 motor bulunan ZR1 standart olarak 7 ileri vitesli manuel şanzımanla gelse de 8 ileri vitesli otomatik ünite opsiyonel olarak alınabiliyor. 766 beygir güç, 968 Nm tork üretebilen motor sayesinde maksimum sürat 340 km/s'in üzerine çıkıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder