19 Aralık 2016 Pazartesi

Lamborghini Aventador S LP740-4


Lamborghini'nin büyük oyuncağı Aventador makyajlandı. Teknik anlamda büyük yenilikler içeren otomobilin dış görünüşü de farklılıklara sahip. Üstelik bütün bunlara motorun güç artışı da eklenmiş.


Eskisinden daha agresif hatlara sahip olan Aventador'un ön tamponunda büyük bir splitter dikkat çekerken jantlar, yan etekler ve hava girişleri de yenilenmiş. SV seçeneklerine benzeyen tasarım değişiklikleri kendilerini arka bölümde daha sade bir yapıya bırakmış.

Yenilenen tamponda farklı hava çıkışları görev yaparken difüzör farklı bir tasarıma kavuşmuş. Üç farklı açı ayarına sahip olan ayarlanabilir spoiler ve elden geçirilen diğer aerodinamik parçalar basma kuvvetini artırırken üç çıkışa sahip olan yeni egzoz sistemi hafifletilmiş.


Arka aksı da direksiyonel olan yeni Aventador'un iç mekanında yapılan en büyük değişiklik yeni dijital gösterge paneli olmuş. Bu panel, seçilen sürüş moduna göre farklı şekillerde bilgi paylaşımı yapabiliyor.

Kaputu altında görev yapan 6.5 litre hacimli v12 motoru da güçlenen otomobil artık 740 beygir güç, 690 Nm tork üretebiliyor. Dört tekerlekten çekiş sistemi sayesinde 0'dan 100 km/s sürate 2.9 saniyede ulaşabilen aracın maksimum sürati 350 km/s.

8 yorum:

 1. Onur abi hiç a8 security e bindin mi. Rüya gibi bir araç.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben bayide gördüm ama kapıları kilitli idi.

   Sil
 2. Sarı olup taksi gibi durmayan araçları üreten firma Lamborghini galiba.

  -VEYSEL ŞANLIEJDER

  YanıtlaSil
 3. Dubai'de bizim linea gibi her yerde Lambo dolu. Bu arada onur bey şu sıralarda 4.2 bir Q7 alma düşüncem var. Araç temiz. Yakıt ve vergi dışında bu araca yönelmeme engel bir durum var mı yoksa bu emsalde tavsiye edeceğiniz başka araçlar var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Makul bir motor seçeneği fakat iç mekan genişliği çok önemli değilse Porsche Cayenne de düşünülebilir. Aynı şekilde Range Rover'ın 5 litre hacimli v8 motorlu seçenekleri de mantıklı bir rakip olur.

   Sil
 4. çok yakıyor bunlar ya...

  YanıtlaSil