21 Temmuz 2017 Cuma

Opel Insignia GSi


Opel'in gelişimi devam ediyor. Markanın amiral gemisine en güçlü modelini ekleyen Alman marka eskilerde kalan GSi logosunu OPC'nin yerine getirmeye karar verdi. Sportif modelde iki farklı motor seçeneği sunulacak.


Dışarıdan bakıldığında daha agresif bir tasarıma sahip olan ön tampon, geniş yan etekler, 20 inç çaplı jantlar, bagaj kapağına eklenmiş spoiler, dik yerleşime sahip reflektörlerle donatılmış arka tampon ve dörtgen şekilli egzoz çıkışları otomobilin dinamik karakterini ele veriyor.

İç mekanda büyük yenilikler sunmayan Opel bu bölümde daha sportif görünen direksiyon simidi, metal pedal seti ve sabit kafalıklara sahip sportif ön koltuklar bulunduruyor.


10 mm alçaltılan gövdeye sahip olan araçta FlexRide adaptif şasi standart olarak sunulurken kırmızı kaliperlere sahip Brembo marka frenler önde 345 mm çaplı disklerle donatılmış.

Önceki nesil Insignia'nın OPC versiyonundan 160 kg daha hafif olan bu araç, turbo beslemeye sahip, 2 litre hacimli motorlarla alınabiliyor. Benzinli ünite 260 beygir güç, 400 Nm tork üretebilirken Diesel ünite 210 beygir güç, 480 Nm tork üretebiliyor. Dört tekerlekten çekiş sistemi ve 8 ileri vitesli otomatik şanzıman da standart donanımlar arasında.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder