16 Ekim 2012 Salı

Chrysler Grubu

 

 Chrysler grubunun 2012 SEMA Show'da sergileyeceği araçlar tanıtıldı. Üreticinin bu yıl tanıtacağı araçlar arasında SRT ve Fiat markalarının da olması dikkat çekecek.

Arazi sürüşleri düşünülerek hazırlanan Jeep Wrangler Sand Trooper, kum renkli gövdesi ve siyah renkli ek parçalarıyla dikkat çekiyor. Yükseltilmiş gövdesinin altında 42 inç çaplı tekerlekler görev yaparken vinç, çeki demirleri, ek spotlar, özel jantlar ve yeni kaput diğer detaylar arasında. 5.7 litre hacimli v8 motorla donatılan araç 375 beygir güç, 555 Nm tork üretiyor.


Yolumuza aynı markadan devam edersek Grand Cherokee modelinin ilginç bir versiyonuyla karşılaşıyoruz. Half & Half isimli bu aracın sağ yarısı tamamen standart bir Grand Cherokee görünümü sunarken sol tarafında Mopar tarafından sunulan bütün ek sonanımlar görülebiliyor. Çoğu kromajlı parçalardan oluşan aksesuarlar arasında yan basamaklar ve tavan bagaj sepeti gibi işlevsel gereçler de bulunuyor.


Dodge'un fuarda tanıtacağı Charger Juiced oldukça sade bir görünüme sahip. Alt kısmında bir splitter bulunan ön tampon, koyu renkli aydınlatma grubu, ek hava girişli kaput ve siyah renkli, 20 inç çaplı jantlarının yanında turuncu-siyah renkli döşemeleriyle de dikkat çeken otomobilde Viper'ın 650 beygir güç üretebilen 8.4 litre hacimli v10 motoru görev yapıyor.


Diğer bir Dodge modeli Dart Carbon Fire'da karbon fiberden üretilmiş bir kaput, füme gövde rengi, özel tasarlanmış ön panjur ızgaraları, 19 inç çaplı jantlar, spoiler, karartılmış aydınlatma grubu, LED gündüz aydınlatması ve piyano siyahına boyanmış parçalar dikkat çekerken iç mekanda koyu zeminli göstergeler ve çift tonlu deri döşemeler dikkat çekiyor.


Urban Ram modeliyle hızlı bir pick up isteyenleri hedef alan firma bu araçta yeni ön tampon, ön kaput ve gövde grafikleri kullanırken arkaya bir spoiler, lastiklerin içineyse 22 inç çaplı jantlar eklemiş. Aracın sahip olduğu motor da görünümüyle uyumlu; 6.4 litre hacimli bir v8.


300 Luxury konseptiyle Chrysler markasını temsil edecek olan grup bu araçta alçaltılmış süspansiyon sistemi, özel bir lacivert gövde rengi, 20 inç çaplı jantlar ve siyaha boyanmış fren kaliperleri sunarken iç mekanda özel paspaslar, ışıklandırmalı kapı eşikleri ve yeni bir pedal seti dikkat çekiyor.


Fuara sarı bir Viper getirecek olan SRT bu araca karbon fiber kaput ve spoiler gibi hafifletici unsurlar uygularken siyah renkli jantlar, kırmızı fren kaliperleri, sarı renkli ve 6 noktadan bağlantılı emniyet kemerleri, özel deri döşeme ve sürüşün filme alınabilmesini sağlayan kamera da donanıma eklenmiş.


Son olarak mat siyaha boyanmış bir Fiat 500c tanıtan Chrysler grubu, çamurluklarını genişlettiği araca Beach Cruiser ismini vermiş. Toplam 30 cm genişleyen aracın tavanına tik ağacından yapılma bir port bagaj ekleyen Fiat, kapalı jantlarıyla bizi 50-60 yıl geriye götürüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder