17 Ağustos 2010 Salı

Elia Dacia Duster


Dacia'nın SUV modeli için hazırlanan ilk modifikasyon kiti tanıtıldı. Alman firma Elia AG tarafından üretilen kit iki ayrı takımdan oluşuyor. Hatırlayacağımız gibi Duster, geçtiğimiz yıl piyasaya çıkmış ve bu sene içerisinde yeni motor seçeneklerine kavuşmuştu.

Adventure Kit olarak adlandırılan ilk kitle birlikte üzerinde Duster yazan ön tampon koruyucu borusu ve yan basamaklar sunan firma bu parçaların tamamını kromla kaplamış.

İkinci birlikte yenilenmiş bir ön tampon ve kromajlı egzoz çıkışı sunan Elia, yan etekleri siyah renkte sunarken ön sis farlarını LED teknolojisi kullanan modelleriyle değiştirmiş. Opsiyonel olarak sunulan 16 inç çaplı jantların tanesi 110 Euro bedelle satılırken 18 inç çaplı modellerin gümüş renklileri 165, siyah renklileriyse 185 Euro ücretle satılıyor.

İç mekan için 169 Euro'ya bir deri döşeme paketi sunan aracın 1.5 litre hacimli turbo Diesel motoru da 589 Euro karşılığında modifiye edilebiliyor. Güçlendirme çalışmaları sonucunda 122 beygir güç üretebilen motorun torkuysa 265 Nm'yi buluyor.

4 yorum:

 1. Yükseltme kiti güzel duruyor bu araçta.
  http://www.xudisa.com

  YanıtlaSil
 2. modifikasyon kiti olsa, motoru şöyle olsa, şu kadar hıza çıksa ne yazar!
  çarpışma testlerinden ancak 3 yıldız alabilmiş.

  YanıtlaSil
 3. Çarpışma test sonuçları pek iç açıcı değil fakat bir yıldızın kırılma nedeni yaya güvenliği ve ek güvenlik donanımlarının azlığı. Yetişkin ve çocuk güvenliğinde çok kötü puanlar almamış.

  YanıtlaSil
 4. Çarpışma testlerinde 3 yıldız fena değildir.Aracı sadece bu test sonuçlarına göre eleştirenler fiyatı Dusterdan kat be kat fazla olan Jeep Compass modelinin EuroNcap ten kaç yıldız aldığına baksınlar ve öyle konuşsunlar..

  YanıtlaSil