3 Mart 2010 Çarşamba

Renault Mégane GT ve GT lineRenault, Mégane ailesinin bütün gövde seçeneklerinde sunacağı iki sportif paketi 2010 Cenevre otomobil fuarında tanıttı.

GT line paketinde, yenilenmiş tasarıma sahip ön ve arka tampon, 17 inç çaplı jantlar, füme renkli yan ayna korumaları ve "GT line" logoları sunulmakta. Bu versiyonların iç mekanlarında gri zeminli devir göstergesi, RS döşemeler, alüminyum pedal takımı, havalandırma ızgaraları çevresinde ve konsol kaplaması olarak kullanılan karbon fiber görünümlü kaplama ile kapı eşikleri ve ön koltuk kafalıklarında bulunan "GT Lİne" logoları bulunurken süspansiyon sistemi de standart modellerinkinden daha sert ayalı.

GT paketiyse RS modellerine biraz daha yaklaşmış. GT Line paketine ek olarak 18 inç çaplı jantlar, Mégane RS için geliştirilmiş bazı şasi elemanları, deri direksiyon simidi ve "GT" logoları sunan bu paket sadece 180 beygir güç üretebilen benzinli ve 160 beygir güç üretebilen turbo Diesel motorlarla birlikte alınabiliyor. Motorların ikisi de 2 litre hacimli.

GT Line paketiyse 1.5 litre hacimli turbo Diesel motorları da içerisine alan daha geniş bir palet sunuyor.

2 yorum:

  1. Onur bey BMW 1.16d yada Renault Megane GT line 1.6 130 bg energy motordan hangisini tercih edersiniz?

    YanıtlaSil
  2. Konu sadece motorsa Renault derim kesinlikle. Araçları bir bütün olarak ele alırsak iş değişebilir ama.

    YanıtlaSil