26 Nisan 2014 Cumartesi

MINI Paceman Adventure


Geçtiğimiz günlerde elden geçirilen haliyle karşımıza çıkan MINI Paceman'in büyük bir değişikliğe sahip olmadığından şikayetçi olanlara firmanın cevabı gecikmedi. İngiliz üretici Paceman temelli bir pick up konsepti tanıttı.

BMW grubunun pick up modellere karşı olan sempatisini daha önce yaratılan M3 Pickup konseptinden de biliyorduk. MINI Paceman Cooper S temelleri üzerine geliştirilen otomobil B sütununa kadar standart versiyonla aynı. Opsiyonel olarak ön panjura yerleştirilen ek sis farları, port bagaj ve bu bölümde görülen dört projektör dikkat çekerken siyah aksesuar paketi de araca eklenmiş.


Aracın en farklı yanıysa şüphesiz B sütunu arkasında kalan bölgesi. Oldukça derin bir kasaya dönüştürülen bu bölüm siyah renkli alüminyum plakalarla kaplanırken kasa kapağına çelik sabitleyiciler eklenmiş. Arka tampon altına yük çekme kancası yerleştirilirken lastikler de araziye özel seçilmiş.

İç mekanında tasarım farklılıkları görülmeyen konseptin Recaro imzası taşıyan, sabit kafalıklı ve yüksek yan desteklerine sahip olan koltuklarıysa dikkat çekici. 

Kaputu altında güncel Cooper S'te kullanılan turbo beslemeye sahip, 1.6 litre hacimli benzinli motor görev yapan otomobil 184 beygir güç, 260 Nm tork üretebiliyor. Dört tekerlekten çekiş sistemiyle donatılan araçta, ön çamurluğun arkasından çıkan bir de şnorkel dikkat çekiyor.

3 yorum:

 1. onur bey ticari olarak mı geçiyor bu araç? saçma tutmazz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tutması için hazırlanmış bir araç değil zaten. Bu bir konsept. BMW M3 Pick up gibi seri üretilmeyecek. Ayrıca dört tekerlekten çekişli olduğundan saçma vergiler diyarı Türkiye'de binek araç vergisi istenirdi seri üretimi olsa. Üstelik buna rağmen 1. köprüden geçemeyip her yıl muayeneye girmesi gerekirdi.

   Sil
 2. pick-up manyağı amerikalılar için abd pazarında olabilitesi var. ama türkiye için akıllarına bile getirmesinler tabi (eğer üretilirse).

  YanıtlaSil