18 Haziran 2014 Çarşamba

Ford Fiesta Red ve Black Edition


Ford'un İngiltere'de tanıttığı ilginç araçların sonu gelmiyor. Küçük hatchback model Fiesta'yı temel alan Red ve Black Edition isimli iki otomobil farklı görünümlerinin yanında yeni motorlarıyla da dikkat çekiyor.

Siyah ve kırmızı gövde rengiyle alınabilen otomobillerin ön panjur çerçeveleri, yan aynaları, splitter ve tavanları kontrast renge boyanırken 16 veya 17 inç çaplı olarak alınabilen jantlar siyah renkli. Sportif görünüme katkı sağlayan detaylarsa yenilenmiş yan etekler, spoiler ve daha dinamik duruşa sahip tamponlar olarak sıralanabilir.


İç mekanda piyano siyahı kaplamaların yanında metal pedal seti, sportif yan desteklere ahiip koltuklar ve kırmızı renkli dikiş iplikleri dikkat çekerken 5 ileri vitesli şanzımanın oranları da değiştirilmiş.

Kaputun altında yer alan 1 litre hacimli motor turbo besleme yardımıyla 140 beygir güç üretebiliyor. 0'dan 100 km/s sürate 9 saniyede ulaşabilen otomobillerin maksimum sürati 201 km/s. Yakıt tüketimi konusunda da başarılı olan aracın ortalama değeri 4.5 litre/100 km olarak açıklanıyor.

3 yorum:

 1. Hem hızlı küçük araçlar üretiyorlar hemde F1 şanzıman koymuyorlar,bu ve RCZ R gibi performanslı araçlara neden otm.vites koymazlar anlayamıyorum:((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ana pazarlarda talep düşük olduğundan büyük ihtimalle. Genelde daha düşük güçlü modellerde sunulan otomatik şanzımanlar pistlere de gitme ihtimali olan araçlarda yerini manuele bırakıyor.

   Sil
 2. Yine 5 ileri. Ford bi şeyi güzel yaparken diğer tarafta öyle bir şeyi yapmayı es geçiyor ki, güzel yaptığının da bi anlamı kalmıyor.

  YanıtlaSil