16 Temmuz 2015 Perşembe

Toyota Fortuner


Japon üretici Toyota Asya ve Avustralya gibi pazarlarda sattığı SUV modelleri arasında yer alan Fortuner'ı yeniledi. Daha üst sınıf bir görünüm kazanan aracın satılacağı yerler arasına daha çok Ortadoğu ülkesi de eklenmiş.

4.795 mm boya, 1.855 mm genişliğe ve 1.835 mm yüksekliğe sahip olan araç 2.745 mm aks mesafesine sahip. Önceki nesil modele göre daha köşeli bir gövde tasarımına sahip olan Fortuner ince yapılı farları, güçlü görünen ön tamponu ve şişkin çamurluklarıyla daha agresif.

17 ve 18 inç çaplı jant seçeneklerine sahip olan SUV yan basamaklar, tavan rayları ve büyük sayılabilecek bir spoiler gibi aksesuarlara sahipken yan camların C sütununda birden daralması farklı bir görünüm yaratmış. Yüksek bir arka tampona sahip olan Fortuner'ın LED stopları da inceltilmiş.


İç mekan tasarımını, temellerini paylaştığı pick up Hilux'tan alan aracın yaşam alanında sportif sayılabilecek bir tasarıma sahip direksiyon simidi, ince yapılı orta konsol havalandırma kanalları, büyük bir dokunmatik ekran, dijital havalandırma kumandası gibi detaylar dikkat çekiyor.

Kaputu altında 2.8 litre hacimli bir turbo Diesel motor bulunan SUV 177 beygir güç üretebilirken 6 ileri vitesli manuel şanzımanla donatılan seçenekler 420, yine 6 ileri vitese sahip otomatik şanzımanlı modellerse 450 Nm tork üretebiliyor.

1 yorum:

  1. Şu sıralar nerdeyse bütün tasarımcılar C-D sütunlarını oynayarak araçları tazelemeye çalışıyor, İnceltemedikleri a sütunun telafisi gibi...

    YanıtlaSil