28 Eylül 2016 Çarşamba

BRABUS 850 XL


BRABUS ailesi genişlemeye devam ediyor. Alman modifikasyon firmasının ürün listesinde önemli yere sahip olan AMG seçenekleri Mercedes GLS Serisi'nin güçlendirilmiş versiyonuyla daha da öne çıkıyor.

GLS63 AMG temelli araç 30 mm alçaltılırken görünümde yapılan değişiklikler dikkat çekici. Alt bölümüne splitter eklenen ön tampon daha agresif hava girişlerine kavuşurken ince yapılı LED gündüz aydınlatmaları bu bölüme eklenmiş.


Ön panjuru da farklı olan araçta çapları 21 ile 23 inç arasında değişen jant opsiyonları sunuluyor. Yenilenen egzoz sisteminin çıkışlarıysa arka tampon altında bulunan difüzörün kenarlarına şık bir şekilde yerleştirilmiş.

İç mekanı, araç sahibinin özel istekleri doğrultusunda farklı renk ve desenlerde trim parçaları ve döşemelerle donatabilen BRABUS aynı zamanda kendi logosuna sahip göstergeler, metal pedal seti ve kapı kilit pimleri gibi detaylarla farklılaşıyor.


Kaputu altında çift turbo beslemeye sahip, 5.9 litre hacimli bir v8 motor görev yapan aracın gücü 850 beygire, torkuysa 1.450 Nm'ye yükselmiş. Ağırlığı 2.6 tonun üzerinde olan aracın 0'dan 100 km/s sürate ulaşması 4.2 saniye sürerken maksimum sürat 300 km/s'te sınırlandırılmış.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder