15 Kasım 2014 Cumartesi

Audi A1


Audi'nin yeni yüzüne kavuşan modeller arasına markanın en küçük hatchback aracı A1 de katıldı. Tahmin edilebileceği gibi görünüm çok değişmezken kaputun altına yeni motor seçenekleri eklendi.

Yeni farlarında opsiyonel olarak full LED teknolojisi kullanılan otomobilin ön panjur ve tamponu da yeniden şekillendirilirken sis farları artık dört köşeli. Farklı jant ve gövde rengi seçenekleri de donanımlar arasında yerini alırken stopların da iç tasarımı yenilenmiş.


Değişiklikler sonrasında 2 cm uzayan otomobilin donanımına  Wi-Fi hotspot fonksiyonlu MMI eklenirken iç mekan kişiselleştirme seçenekleri de zenginleştirilmiş.

Temellerini Volkswagen Polo ile paylaşan otomobilin motorları da bu araçtan alınıyor. 3 silindirli ünitelerden benzinli olanı 1 litre hacimle 95 beygir güç üretebilirken 1.4 litre hacimli Diesel motor 90 beygir gücünde.

1.4 litre hacimli benzinli motorun 125 ve 150 beygir güç üretebilen iki versiyonu bulunurken Polo GTI'ın 1.8 litre hacimli motoru A1'de de 190 beygir gücünde. S1'de kullanılan, 231 beygir gücündeki 2 litre hacimli motordaysa değişiklik yok.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder