26 Haziran 2013 Çarşamba

Nissan March NISMO


NISMO'nun işleri şu sıralar oldukça yoğun. Nissan'ın resmi modifikasyon firması, üzerinde çalıştığı araçların sayısını her geçen gün artırıyor. Bu otomobillerin arasına katılan bir diğer araç da Avrupa'da Micra ismiyle satılan March oldu.

Aracın, LED aydınlatmalara sahip sportif görünümlü ön tamponunun alt kısmına bir de splitter ekleyen NISMO ön panjura kendi logosunu eklemeyi unutmamış. Yan etekleri de yeniden şekillendiren firma yan aynaları kırmızıya boyarken 16 inç çaplı jantlar için siyah rengi uygun bulmuş.


Arka kısmı da oldukça sportif görünen otomobilin bagaj kapağı üzerinde yer alan spoiler büyürken tampon köşeli bir tasarıma kavuşmuş. Alt kısmına bir difüzör eklenen bu parçanın ortasına da sis farı yerleştirilmiş. Bütün bu dinamizm geniş çaplı ve kromajlı egzoz çıkışıyla tamamlanmış.

March için NISMO ve NISMO S donanımlarını sunacak olan Nissan iç mekanda da yenilikler yapmış. Yan kısımları Alcantara kaplı direksiyon simidi, metal pedal seti, kırmızı renkli dikiş iplikleri, farklı bir gösterge paneli, piyano siyahı kaplamalar ve yeni vites kolu kozmetik farklılıklar olarak dikkat çekerken NISMO S için üretilen yüksek yan destekli ön koltuklar hızlı sürüşlerde yolcuları çok daha iyi kavrayacak gibi görünüyor.


Görünümde bu kadar farklılık kaydeden NISMO kaput altında da yenilikler sunsa da araç bir spor otomobile dönüşmemiş. Giriş modelde görev yapan turbo beslemeye sahip 1.2 litre hacimli motor ve sürekli değişken oranlı otomatik şanzıman (CVT) değişmezken NISMO S'te sunulan 1.5 litre hacimli ünite 116 beygir güç, 156 Nm tork üretebilecek şekilde modifiye edilmiş. Bu araç sadece 5 ileri vitesli manuel şanzımanla sunulmakta.

4 yorum:

  1. önden fiat 500'ü anımsattı ama gücünü düşük tutmuşlar. böyle japon mu olur? nismo bitmiş.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yakın zamana kadar sadece görsel farklılıkla sunuyordu NISMO modelleri. Buna da şükür ama rakipleri karşısında güçsüz kalıyor gerçekten de.

      Sil